Fuar Yönetimi ve Danışmanlığı

Tüm fuar süreçlerini yönetecek ve danışmanlık hizmeti verecek bir çözüm ortağı

inovaexpo, kongre, etkinlik veya fuar süreçlerinin yönetimi konusunda uzman kadrosu ile 360 derece çözüm sunuyor.

Eğer bir kongre, etkinlik veya fuar organizatörü iseniz size özel çözümlerimizle etkinliklerinizde alt yapı desteği sağlıyoruz ve her aşamada danışmanlık hizmeti veriyoruz.

Eğer bir fuar organizatörü veya fuar merkezi iseniz, kurumunuzun organik bir parçası gibi strateji geliştiren, proje çözüm ortağı olarak kendimizi konumlandırıyoruz.

Fuar alanı, katılımcı ve ziyaretçileriniz ile aranızda görünmeyen bir köprü vazifesi görüyoruz. Fuar alt yapı tedariği ve saha operasyon aşamasında adınıza çalışıyor, zaman ve hizmet yönetimi süreçlerinizi optimize ediyoruz.

Katılmak istediğiniz fuarların tüm süreçlerini yönetecek ve danışmanlık hizmeti verecek güvenilir bir çözüm ortağı arıyorsanız tercihiniz inovaexpo olmalı

Fuar Danışmanlığı

Organize edilmesi planlanan herhangi bir standlı etkinliğin ( Fuar – Festival – Kongre – Zirve vs. ) mimari ve ticari konseptinden , salon yerleşim planlarına , fuarın giriş – çıkış güvenlik setuplarından, ziyaretçi kayıt sistemlerine kadar tüm süreçlerini, satış stratejilerini, pazarlama takvimini partnerlerimiz  veya partner adaylarımız için sağlayabiliriz.

Yüzyüze Ticaret

Pandemi süresince deneyimlediğimiz, online fuarlar bizlere bir kez daha gösterdi ki ‘ Fuar ‘ kelimesinin temel karşılığı ‘ Yüz Yüze Ticaret ‘ olmaya , etkili bir şekilde devam edecektir.

Müzakere edebilmek, pazarlık yapabilmek, ürünleri en iyi şekilde tanıtabilmek; iletişimin en üst seviyede olduğu klasik fuar anlayışıyla hayatına devam edecektir.

Bu vazgeçilmezi daha etkin kılabilmek adına B2B ve B2C içeriklerimizi, her sektörün dinamiklerine göre oranlayan bir ziyaretçi çalışması yapmaktayız. Yeri geldiğinde hayata geçirdiğimiz fuarların sonuçlarını web sitemizde duyurmakta ve gerçekleşen yüz yüze ticaret performanslarını şeffaf bir şekilde katılımcılarımızla paylaşacağız.

Proje Fabrikası

Sektörel deneyimlerimiz ve global networkümüz sayesinde tamamen İNOVAEXPO’ya özgü olan farklı fuar konseptleri tasarlamaktayız. Başarı kriterimiz yüksek sayıda ve nitelikli ziyaretçi sayısına ulaşacak, ticari ve bilimsel bir platformu hayata geçirebilmektir.

İş Planımız

 • Fuar konseptinin, fuar küratörü ve sektör danışmanlarından oluşan yürütme kurulu tarafından kurgulanması
 • Fuar veya Festival Projesinin, ulusal ve uluslararası ticarette ki önem önceliği ve ilgili sektörün ticari hacmi araştırılır. 
 • Projenin global veya ulusal pazarda az sayıda organizasyona konu olması gerekmektedir. Bu nedenle tüm dünyadaki fuar veya festival takvimi barındıran portallar, forumlar ve firmalar incelenir. 
 • Kesin tarihin belirlenmesi ve salonların rezervasyonun yapılması, festival yerleşim planı oluşturulması,
 • Salon, teknik alt yapı, pazarlama ve satış bütçelerinin hazırlanması
 • Ulusal ve uluslararası tanıtımlar için pazarlama takviminin hazırlanması
 • Fuarı nitelikli kılacak; konferans, seminer, atölye ve diğer aktivite içeriklerinin hazırlanması ve uygulanması
 • Fuar destek ve teşviklerinin araştırılıp ilgili fuar için sağlanması, katılımcı firmalara duyurularının yapılması
 • Fuar sonuç raporlarının hazırlanması, dijital fuar anketlerinin dokümantasyonun yapılarak ilgili kurumlara iletilmesi
 • Fuar kataloğunu dijital ve basılı hali ile tüm ticari ateşeliklere ve kamu kurumlarına ulaştırılarak ticari faaliyetlerinde süreklilik sağlanması
 • Yapılacak festival için, valilik ve belediye izinlerinin alınması,
 • Fuar veya festival web sitesinin tasarımının yapılması, 
 • Proje satış ekibi oluşturulması ve sıcak satış görüşmeleri yapılması,
 • Tanıtıcı tasarımların hazırlanması, sosyal medya yönetimi ve dijital pazarlama yapılması.